Váš průvodce realitním trhem

Pozemek, byt, domeček? Pomůže Vám Daněček

Exkurze do makléřiny

Vyznat se na realitním trhu může být trochu oříšek. Za každým prodaným domem totiž stojí hodiny práce, příprav a zařizování. V následujících odstavcích Vám svou práci podrobněji přiblížím a ukážu, co všechno obnáší.

Posouzení nemovitosti a stanovení ceny

Protože mám na svém kontě již více než 200 prodaných nemovitostí, moc dobře vím, že je každý obchod svým způsobem unikátní. Přistupuji proto ke každému klientovi individuálně, dle jeho potřeb a zájmů.

Základem je konzultace. Na ní probereme vše důležité od Vašich přání a potřeb, přes nejrůznější detaily ohledně časového harmonogramu stěhování, až po Vaše podmínky ohledně prohlídek pro zájemce.

Následujícím krokem je stanovení ceny nemovitosti. Díky mým dlouholetým zkušenostem v oboru a dostupným nástrojům Vám pomohu nastavit takovou cenu, se kterou budete spokojení.

Zajistím Vám profesionální home staging

První dojem je nejdůležitější, proto je součástí mé práce i příprava nemovitostí na fotografování, takzvaný home staging. Nejde přitom pouze o umytí podlahy a vysání koberců, ale i o sofistikované uspořádání domu. Cílem je, aby co nejvíce vynikly jeho silné stránky, a aby se v něm nacházelo co nejméně rušivých elementů, jako jsou třeba různobarevné lahvičky od šampónů na vaně.

Čím méně zbytečných věcí zůstane na očích, tím čistěji a příjemněji bude Vaše obydlí vypadat. Díky tomu pak bude lépe působit i na propagačních fotografiích.

Pomůžu Vám také s vyklizením staršího domu, jeho úpravami či případnou výmalbou.

Focení a propagace

Naaranžovaný a připravený byt či dům poté svěřím profesionálnímu fotografovi, který jej nafotí a vytvoří také poutavé videoprezentace. Tento proces může trvat klidně i celý den, fotograf totiž bude čekat na nejlepší světlo. Uděláme zkrátka vše proto, aby výsledné fotky vypadaly co nejlépe.

Po zhotovení fotografií a videí začíná jedna z nejdůležitějších fází prodeje – propagace. Za roky praxe v obchodu s nemovitostmi jsem získal dobrý přehled o tom, jak co nejlépe zaujmout zákazníky. Základem jsou nejrůznější realitní servery. Právě tam lidé nejčastěji hledají nemovitosti a přes ně si i domlouvají schůzky. Nepodceňuji ale ani sílu sociálních sítí, kde dokonale vyniknou pořízené audiovizuální záznamy. V neposlední řadě pak využívám také soukromé mailingové listy.

Virtuální home staging a 3D náhledy

V některých případech se stává, že je prodávaná nemovitost úplně prázdná. Případní zájemci se tak musí spoléhat pouze na vlastní představivost, což může být pro někoho problematické. Tuto komplikaci ale umím jednoduše vyřešit.

Pomocí 3D vizualizace totiž dokáži zájemcům ukázat, jak by daný dům či byt mohl vypadat po zařízení. Podobně díky virtuálnímu home stagingu mohu do pořízených fotek realisticky doplnit některý nábytek.

Skutečné rozložení bytu potom prezentuji pomocí půdorysů. Ty jsou mezi zájemci velmi oblíbené, neboť jim umožňují navíc zjistit, jaké je uspořádání nemovitosti či jaká je velikost i tvar jednotlivých pokojů.

Prohlídky a pomoc s financováním

Následujícím krokem je zprostředkování prohlídek Vaší nemovitosti. Vše samozřejmě zařídím za Vás a pokud budete chtít, nemusíte se jich ani účastnit.

Se zájemci si domluvím termín prohlídky, projdu s nimi Vaši nemovitost, vše jim ukážu a odpovím na jejich otázky.

Ve spolupráci s finanční mágem Vám i budoucímu kupci pomůžeme také s financováním. Komunikujeme jak s bankou, ve které je stávající hypotéka, tak i s bankou, která chystá financování pro kupujícího.

Vše nastavíme tak, aby to časově navazovalo, a včas Vám i kupujícímu sdělíme, jaké podklady z banky budeme potřebovat. Obvykle pak do banky volám nebo píšu, abych se domluvil na všem potřebném, případně tam zajedu i osobně. Cílem je, abyste se tím museli stresovat co nejméně.

Zařídím Vám plný právní servis

Veškeré smlouvy a advokátní služby za Vás vyřeším ve spolupráci s kvalitními právníky.

Rezervační smlouva

Ve chvíli, kdy se zájemce rozhodne danou nemovitost koupit, podepisuje se rezervační smlouva. Má povahu Smlouvy o budoucí kupní smlouvě, není to však ještě kupní smlouva. Většinou ji podepisují tři strany: kupující, prodávající a zprostředkovatel (tedy já).

Cílem smlouvy je chránit jak kupujícího, tak i prodávajícího, třeba pro případ, kdyby si jakákoliv ze stran obchod rozmyslela. Proto často bývá její součástí i pokuta nebo náhrada škody. Mohou v ní být zahrnutá také určitá specifika, jako třeba prodej vybavení, kupní cena nebo i způsob úhrady. Zkrátka je to dokument, který nám umožní nastavit jistoty do doby, než budeme mít připravenu kupní smlouvu.

Kupní smlouva, úschova peněz a vklad na katastr

Vyváženou kupní smlouvu sestavuje advokát na míru pro každý obchod tak, aby co nejvíce chránila zájmy a potřeby obou stran. Obecně ale obsahuje veškeré informace a sjednané podmínky ohledně prodeje nemovitosti.

Po podepsání smlouvy sám zajistím její doručení na katastr nemovitostí. Dále potom zavkladování zástavní smlouvy a výmaz původního zástavního práva.

Zajistím předání nemovitosti

Po vyplacení peněz se domluvíme na termínu předání nemovitosti, které trvá většinou okolo hodiny. U samotného předávání Vám budu samozřejmě asistovat.

Společně s kupujícím si nemovitost projdete, zjistíte, zda je vše v pořádku, podrobně jej seznámíte s případným zařízením a jeho ovládáním. Ukážete mu také, kde se nachází připojení k internetu nebo televizoru a zkontrolujete, zda má všechny dostupné klíče jak od domu, tak i třeba od garáže.  

Já mezitím zařídím odečet měřičů (vodoměr, plynoměr, elektroměr) a sepíši tyto údaje do protokolu. Při této příležitosti rovnou vyřeším i přepis u dodavatele elektrické energie.

Následně společně podepíšeme předávací protokol, no a je to!

K profesionální péči úsměv vždy zdarma

Chápu, že prodej či nákup nemovitostí může být emotivní a stresující záležitostí, a vždy se proto budu snažit pochopit a respektovat Vaše aktuální rozpoložení. Není nic nepříjemnějšího, než když musíte jednat s člověkem, který nemá dobrou náladu a neustále se mračí. To Vám ale u mě rozhodně nehrozí, pro každého zákazníka mám totiž vždy úsměv zdarma.

Mým cílem je, aby všichni klienti odcházeli spokojení, rádi se ke mně vraceli, a případně mě chtěli doporučit i svým známým. Pak vím, že jsem odvedl dobrou práci.

Pokud máte ještě jakékoliv další otázky, neváhejte mě kontaktovat buď přes telefon nebo emailem. Budu se na Vás těšit.